Inżynierowie bezpieczeństwa w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3

21.06.2022 Kategoria: Studenci

Szukając praktycznych zastosowań wiedzy jaką zdobyli studenci pierwszego roku inżynierii bezpieczeństwa na zajęciach z bezpieczeństwa chemicznego, odwiedzili oni Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 3 we Wrocławiu. 14 czerwca 2022 r., dzięki uprzejmości strażaków, przyszli inżynierowie wraz z dr. inż. Pawłem Lochyńskim mogli zaznajomić się z działaniem detektorów, sensorów, środków gaśniczych i wieloma innymi narzędziami, które na co dzień potrzebne są do działań ratowniczo-gaśniczych. Wóz do zdarzeń chemicznych był najważniejszym punktem spotkania. Historie, sposoby działania o jakich rozmawiano pomogą studentom lepiej zrozumieć problemy związane z bezpieczeństwem chemicznym, otworzą drogę na tworzenie nowych rozwiązań monitorowania, zapobiegania i reagowania.

Tak cenne doświadczenie z pewnością zaowocuje w przyszłości. Strażakom natomiast życzymy tylu powrotów, ilu wyjazdów!

Adriana Karkulowska

studentka inżynierii bezpieczeństwa

Jeśli chcesz przeczytać więcej o perspektywach zatrudnienia po tym kierunku, to zapraszamy tutaj, a jeśli jesteś już zdecydowana/y i chciałbyś aplikować na ten kierunek, więcej o rekrutacji przeczytasz tutaj.