Zarządzanie i inżynieria produkcji II mgr

dla absolwentów studiów I stopnia
stacjonarny
Rekrutacja zimowa

ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI, STUDIA STACJONARNE II STOPNIA

Czas trwania: 1,5 roku (3 semestry)

Uzyskany tytuł zawodowy: magister inżynier

Limit miejsc*: 32 osoby

Studia specjalistyczne z zakresu zarządzania i organizacji produkcji

Student podczas studiów na kierunku ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI uzyskuje kompleksową wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych oraz technicznych. Jest przygotowany do realizacji projektów z zakresu organizacji produkcji oraz pracy, a także określana wpływu produkcji na środowisko przyrodnicze. Kształcenie skierowane jest także na problemy zarządzania wielkoobszarowym gospodarstwem, szeroko pojętym zarządzaniem oraz audytem.

Na pierwszym rok studiów student realizuje takie przedmioty jak np. komunikacja w biznesie czy też projektowanie systemów i linii produkcyjnych. Zapoznaje się także m.in. z zarządzaniem kapitałem ludzkim i z informatyką w zarządzaniu.

Drugi rok studiów to dalsze zgłębianie wiedzy z zakresu finansów i bankowości oraz controllingu i rachunkowości zarządczej czy też prognozowania i symulacji procesów. Główny nacisk położony jest jednak na realizację badań związanych z tematem pracy magisterskiej, napisaniem oraz obroną założeń.

W trakcie studiów II stopnia absolwent uzyska łącznie 90 punktów ECTS.

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji przygotowują do zarządzania procesami produkcyjnymi, organizowania i zarządzania personelem oraz koordynowania prac zespołów pracowniczych, a także do udziału w realizacji oraz wdrażaniu prac badawczych i rozwojowych, zwłaszcza dotyczących innowacji technologicznych i organizacyjnych. Absolwent jest przygotowany do doradztwa technicznego i organizacyjnego zakresie inżynierii i organizacji produkcji rolniczej w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach związanych z inżynierią produkcji rolniczej, a także w jednostkach projektowych i doradczych z zakresu inżynierii produkcji oraz w jednostkach gospodarczych i administracyjnych.

* ustalony limit miejsc na I rok na dany kierunek studiów w roku akademickim 2024/2025