Ochrona środowiska II mgr

stacjonarny
Rekrutacja zimowa

OCHRONA ŚRODOWISKA, STUDIA STACJONARNE II STOPNIA

czas trwania: 1,5 roku (3 semestry)

specjalności:

• Zarządzanie ryzykiem środowiskowym
  • Ochrona gleb i rekultywacja terenów zdegradowanych

uzyskany tytuł zawodowy: magister inżynier

limit miejsc*: 32 osoby

Student podczas studiów na kierunku OCHRONA ŚRODOWISKA uzyskuje kompleksową wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych oraz technicznych. Jest przygotowany do: wykonywania badań z zakresu analizy instrumentalnej, przetwarzania danych w oparciu o techniki informatyczne, opracowywania i analizy wyników, prezentowania wiedzy w określonej specjalności, a także zarządzania i kierowania zespołami ludzkimi.

Na pierwszym rok studiów student realizuje takie przedmioty podstawowe jak: statystyka i modelowanie, ekotoksykologia a wśród przedmiotów kierunkowych doradztwo ekologiczne, planowanie przestrzenne, politykę ekologiczną, CAD i GIS w zarządzaniu środowiskiem.

Drugi rok studiów to dalsze zgłębianie wiedzy z zakresu przedmiotów kierunkowych specjalizacyjnych przypisanych poszczególnym ścieżkom kształcenia, a także na zajęciach seminaryjnych, w szczególny sposób przygotowujących studentów do samodzielnej pracy oraz wyrabiających umiejętności prezentacji problemów i wyników badań naukowych.

W trakcie studiów II stopnia absolwent uzyska łącznie 90 punktów ECTS.

Gdzie będziesz pracować po studiach?

Absolwenci kierunku Ochrona środowiska mogą być zatrudniani w specjalistycznych instytucjach zajmujących się analizą stanu i monitoringu środowiska, instytutach naukowo-badawczych i badawczo-rozwojowych, jednostkach doradczych i upowszechnieniowych oraz jednostkach samorządu terytorialnego i przedsiębiorstwach.

* ustalony limit miejsc na I rok na dany kierunek studiów w roku akademickim 2024/2025