Architektura krajobrazu II mgr

stacjonarny
Rekrutacja zimowa

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU, STUDIA STACJONARNE II STOPNIA

Czas trwania: 1,5 roku (3 semestry)

Uzyskany tytuł zawodowy: magister inżynier

Profil studiów: ogólnoakademicki

Limit miejsc*: 48 osób

Student podczas studiów na kierunku ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU uzyskuje wiedzę z zakresu nauk technicznych i przyrodniczych. Kształci umiejętności projektowania przy wykorzystaniu narzędzi i oprogramowania informatycznego oraz poczucie kompozycji i przestrzeni. Ma możliwość sprawdzenia się poprzez uczestnictwo w konkursach, np. Wrocławska Magnolia albo uczestnicząc w projektach wykonywanych dla gmin lub instytucji współpracujących z Wydziałem Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu oraz Katedrą Architektury Krajobrazu.

Pierwszy rok (jeden semestr, letni) to przedmioty kierunkowe obowiązkowe: Kształtowanie krajobrazu miast, Ochrona krajobrazu, Planowanie przestrzenne, Kartografia i systemy informacji przestrzennej. Z każdego bloku przedmiotów wybieralnych jest wybierany jeden przedmiot. Blok I: Krajobraz forteczny – ochrona dziedzictwa kulturowego w architekturze, Zagospodarowanie turystyczne, Konserwacja i rewaloryzacja obiektów zabytkowej zieleni komponowanej. Blok II: Metody badań w architekturze krajobrazu, Formy wypowiedzi naukowej. Przedmioty ogólnouczelniane to przedmiot humanistyczny oraz innowacje. Na seminarium dyplomowym wybierasz temat i zaczynasz przygotowywać pracę magisterską.

Drugi rok (dwa semestry, zimowy i letni) to przedmioty kierunkowe obowiązkowe: Inżynieria krajobrazu, Kształtowanie krajobrazu obszarów wiejskich, Socjologia i psychologia środowiskowa, kontynuacja Planowania przestrzennego. Język obcy należy do przedmiotów ogólnouczelnianych. Z każdego bloku przedmiotów wybieralnych jest wybierany jeden przedmiot. Blok III: Zielona urbanistyka, Historyczne przestrzenie w urbanistyce. Blok IV: Oceny krajobrazowe w ocenach oddziaływania na środowisko, Iluminacje w architekturze krajobrazu, Innowacje w inżynierii wodnej dla architektów krajobrazu. Blok V: Współczesna architektura krajobrazu, Malarstwo w architekturze krajobrazu, Etykieta managerska. Należy zrealizować seminarium, zakończyć i obronić pracę magisterską.

Cały program studiów znajdziesz tutaj.

W każdym semestrze należy uzyskać 30 punktów ECTS, (tj. 90 punktów w cyklu studiów magisterskich).

Gdzie będziesz pracować po studiach?

Jesteś przygotowany do efektywnego projektowania, programowania i zarządzania krajobrazem, również z uwzględnieniem specyfiki tradycji kulturowych i obszarów prawnie chronionych. Będziesz potrafił wykonać audyty krajobrazowe, a także opracowania badawcze w zakresie kształtowania krajobrazu (również w skali regionalnej). Możesz prowadzić własną firmę bądź pracować w jednostce projektowo-wykonawczej. Możesz znaleźć zatrudnienie w jednostkach planistycznych opracowujących plany zagospodarowania oraz strategie rozwoju przes­trzennego, w biurach związanych z restrukturyzacją obszarów zdegrado­wanych, w administracji samorządowej i rządowej, w szkołach wyższych i instytutach nauko­wych, a także w wydzielonych jednostkach ochrony środowiska.

* ustalony limit miejsc na I rok na dany kierunek studiów w roku akademickim 2024/2025