Rolnictwo

02.02.2024 Kategoria: Ogłoszenia
nazwa kierunku i zdjęcie drona podlewającego trawnik

Zaplanuj swoją przyszłość z Rolnictwem! Studia magisterskie czekają na Ciebie!

Czy marzysz o pracy w fascynującym świecie rolnictwa, w którym innowacyjne technologie spotykają się z troską o zrównoważony rozwój? Wybierz nasz kierunek Rolnictwo, który oferuje dwie pasjonujące specjalności: Agronomia i Biotechnologia Roślin. To unikalna szansa na zdobycie wszechstronnej wiedzy i umiejętności, które otworzą przed Tobą drzwi do dynamicznej kariery.

Co Cię czeka na naszym kierunku?

Specjalność Agronomia:

• Międzynarodowy handel produktami rolniczymi
  • Rolnictwo ekologiczne
  • Współczesne systemy rolnictwa
  • Podstawy Przedsiębiorczości w Agrobiznesie
  • Bioróżnorodność

Specjalność Biotechnologia Roślin:

• Cytogenetyka roślin
  • Sterowanie procesami biotechnologicznymi
  • Biologia molekularna
  • Biotechnologia przemysłowa i medyczna

Dlaczego warto wybrać nasz kierunek?

Zaawansowana wiedza: Zdobędziesz kompleksową wiedzę z obszarów kluczowych dla rolnictwa, takich jak agrobiotechnologia, analiza instrumentalna, czy podstawy przedsiębiorczości.
Praktyka dyplomowa: Przygotujesz się do rynku pracy poprzez praktyki dyplomowe, które pozwolą Ci zastosować zdobytą wiedzę w praktyce.
Szeroki zakres tematyczny: Wybierając przedmioty fakultatywne, dostosujesz program studiów do swoich zainteresowań, zgłębiając tajniki agrobiotechnologii, bioróżnorodności czy kształtowania środowiska.

Perspektywy zawodowe:

Absolwent kierunku Rolnictwo jest gotowy do pracy w instytucjach naukowych, wyższych uczelniach, instytutach zajmujących się rolnictwem, a także w specjalistycznych gospodarstwach, ośrodkach badawczo-rozwojowych czy jednostkach doradczych. Posiada solidne przygotowanie do pracy w różnych sektorach i segmentach rynku europejskiego, a także do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Przyłącz się do nas i zdobądź klucz do sukcesu w fascynującym świecie rolnictwa! Z nami zrealizujesz swoje marzenia o pracy w zrównoważonym rolnictwie i innowacyjnych technologiach.

Jeśli szukasz informacji o innych kierunkach, zajrzyj do pozostałych aktualności lub na stronę.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę.