Dzień Otwarty na UPWr!

07.02.2023 Kategoria: Ogłoszenia

Jak co roku zapraszamy na Dzień Otwarty Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Tym razem otworzymy dla Was mury kampusu Biskupin - już 13 kwietnia. Wydarzenie odbędzie się w budynku Wydziału Biotechnoligii i Nauk o Żywności, przy ul. Chełmońskiego 37. Imprezę poprowadzą Kamila Kuźniak i Kamil Kempiński - studenci, których na pewno znacie z naszego tiktoka!

otwarcie2.jpg

Podczas wydarzenia będziecie mieli okazję wysłuchać kilku bardzo ciekawych i syntetycznych wykładów, ale także doświadczyć bycia przyrodnikiem na własnej skórze! W ramach pokazów i gry terenowej przygotowaliśmy dla Was wiele zadań, które pozwolą Wam sprawdzić się np. w resuscytacji krążeniowo-oddechowej psa czy też w identyfikacji czaszki, przeprowadzicie analizę organoleptyczną, wyizolujecie DNA i być może dokonacie jakiegoś przełomu w nauce?

• 10:00 Otwarcie i prezentacja oferty UPWr
  • 10:30 Wykłady w sali 012:
    • 10:30 - 10:45 - “Fenomen pszczoły miodnej - kilka przykładów i sprostowań” - dr hab. inż. Adam Roman, prof. uczelni,

• 10:45 - 11:00 - "Niech żywność będzie z Tobą" prof. dr hab. inż. Anna Gliszczyńska, dr inż. Anna Żołnierczyk,

• 11:00 - 11:15 - "Woda na skraju wyczerpania, czyli o co tyle hałasu? dr inż. Radosław Stodolak,

• 11:15 - 11:30 - "Ostatnia baryłka ropy - co dalej?" dr hab. Przemysław Bukowski, prof. uczelni,

• 11:30 - 11:45 - "To pieski się operuje? - lasery i inne bajery  w chirurgii weterynaryjnej" dr n. wet. Joanna Tunikowska

• 12:00 Pokazy interaktywne Studenckich Kół Naukowych, m.in.:
    • rozpoznawanie czaszek,
    • molekularne lody,
  • 12:30 Gra terenowa
  • ok. 13:30 Zamknięcie, rozdanie nagród

Na zdjęciu znajdują się dłonie w rękawiczkach, umieszczające pęsetą rośliny w szklanych naczyniach.
Zagraj z nami w zielone!

Bądź na bieżąco, dołącz do naszego wydarzenia na facebooku!

W sprawie zapisów na wydarzenie dla większych grup (np. całych klas) lub na zwiedzanie klinik weterynaryjnych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 71 320 1075 lub mailowy na adres rekrutacja@upwr.edu.pl

Pozostałe wydarzenia - wykłady, pokazy, gra terenowa dla uczestników indywidualnych nie wymagają zapisów :)

dsc_8859_1.jpg