Technologia i organizacja gastronomii

28.06.2024 Kategoria: Ogłoszenia

Technologia i organizacja gastronomii - Twoja droga do kulinarnego sukcesu!

Zjadłeś zęby na Kuchennych Rewolucjach? Potrafisz być alfą i omegą w kuchni? Wiesz, że diabeł tkwi w szczegółach? Jeśli tak, to kierunek technologia i organizacja gastronomii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu jest właśnie dla Ciebie! Na UPWr nauczymy Cię wszystkiego, co niezbędne, aby stać się ekspertem w dziedzinie usług gastronomicznych.

Dlaczego warto studiować technologię i organizację gastronomii?

• Praktyczne podejście: nasze studia to idealne połączenie teorii i praktyki. Dzięki stażom w sektorze HoReCa (hotelarstwo-gastronomia-catering) zdobędziesz bezcenne doświadczenie zawodowe, które otworzy przed Tobą drzwi do wielu karier;
  • Wszechstronna wiedza: nauczysz się wszystkiego o towaroznawstwie, technologii i bezpieczeństwie żywności, a także o żywieniu człowieka i dietetyce. Te umiejętności uczynią Cię niezastąpionym specjalistą w branży;
  • Nowoczesne technologie: opanujesz nowoczesne maszyny i urządzenia stosowane w gastronomii oraz nauczysz się, jak je efektywnie wykorzystywać w produkcji potraw.

tiog_obszar_roboczy_1.png

Podczas studiów zdobędziesz zaawansowaną wiedzę z zakresu:

• Technologii gastronomii: poznasz towaroznawstwo, metody i techniki obróbki kulinarnej, a także nowoczesne urządzenia gastronomiczne;
  • Żywienia człowieka i dietetyki: dowiesz się, jak komponować zrównoważone diety i współpracować ze specjalistami w dziedzinie dietetyki;
  • Zarządzania i organizacji: nauczysz się, jak efektywnie organizować pracę i zarządzać procesami technologicznymi w różnych typach zakładów gastronomicznych.

Staże i praktyki:

W trakcie studiów odbędziesz 4 staże: techniczny, technologiczny, managerski i dyplomowy, dzięki którym zdobędziesz praktyczne umiejętności pod okiem doświadczonych specjalistów z branży HoReCa. Twoja praca dyplomowa będzie realizowana w ramach stażu dyplomowego i będzie dotyczyła realnych problemów branżowych, które rozwiążesz pod kierunkiem opiekuna stażu i pracownika uczelni.

Gdzie możesz pracować po studiach?

Po ukończeniu kierunku technologia i organizacja gastronomii będziesz mógł pracować w:

• Zakładach żywienia zbiorowego i gastronomii: zarządzaj kuchnią, organizuj produkcję i dbaj o jakość serwowanych dań;
  • Przemyśle spożywczym: pracuj w firmach zajmujących się produkcją i przetwórstwem żywności;
  • Laboratoriach badań żywności i wody: dbaj o bezpieczeństwo i jakość produktów spożywczych;
  • Instytucjach prowadzących żywienie zbiorowe: planuj i nadzoruj prawidłowe żywienie w szkołach, szpitalach i innych placówkach;
  • Sektorze HoReCa: zarządzaj restauracjami, hotelami i firmami cateringowymi;
  • Własnej działalności gospodarczej: zakładaj i rozwijaj swoje własne firmy gastronomiczne;
  • Dydaktyce i wdrożeniach: nauczaj przyszłych specjalistów i wdrażaj nowoczesne technologie gastronomiczne.

Wybierz kierunek technologia i organizacja gastronomii na UPWr i pokaż światu, gdzie pieprz rośnie! Przygotuj się na karierę pełną smaków, wyzwań i sukcesów, zdobywając wykształcenie i praktyczne doświadczenie w zaledwie 3,5 roku. Dołącz do nas i zacznij swoją kulinarną przygodę już dziś!

Po więcej informacji zapraszamy na stronę.

Jeśli szukasz informacji o innych kierunkach, zajrzyj do pozostałych aktualności lub na stronę.