Zootechnika II mgr niestacjonarne

semestr: 2500 zł
Rekrutacja letnia

ZOOTECHNIKA, STUDIA NIESTACJONARNE II STOPNIA

Czas trwania: 1,5 roku (3 semestry)

Specjalności:

• produkcja pasz i doradztwo żywieniowe
  • hodowla i użytkowanie zwierząt gospodarskich

Uzyskany tytuł: magister inżynier

Limit miejsc*: 32 osoby

Krótki opis

Studia na kierunku zootechnika pozwalają zdobyć wiedzę z zakresu biologii rozrodu, genetyki oraz metod doskonalenia zwierząt gospodarskich i domowych, a także rybactwa, pszczelarstwa, żywienia zwierząt i paszoznawstwa oraz oceny surowców pochodzenia zwierzęcego, ekologii i ochrony środowiska. Absolwenci mają też opanowane podstawy informatyki, ekonomii oraz zarządzania i marketingu.

Rok I

Na I roku będziesz realizować przedmioty, takie jak: ergonomia w zootechnice, metody badań na zwierzętach, techniki biologii molekularnej w hodowli zwierząt, czy modele liniowe w hodowli zwierząt.

Rok II

Na II roku będziesz realizować przedmioty, takie jak: prawo w hodowli zwierząt i produkcji żywności, kształtowanie środowiska i organizacja ośrodków hippicznych, czy hodowla i użytkowanie bydła mięsnego.

Absolwent specjalności produkcja pasz i doradztwo żywieniowe posiądzie wiedzę w dziedzinach takich jak: fizjologia trawienia i wchłaniania, technologiczna charakterystyka surowców paszowych, technika produkcji pasz przemysłowych i premiksów, składniki biologicznie czynne, pasze objętościowe, profilaktyka zaburzeń metabolicznych bydła, ekologiczne systemy żywienia zwierząt, regulacje prawne produkcji pasz.

Absolwent specjalności hodowla i użytkowanie zwierząt gospodarskich posiądzie wiedzę w dziedzinach takich jak: kształtowanie środowiska w pomieszczeniach inwentarskich, zarządzanie i marketing w produkcji zwierzęcej, organizowanie i działalność grup producenckich, zachowanie się zwierząt gospodarskich, profilaktyka zaburzeń metabolicznych bydła, podstawy organizacji gospodarstw, produkcja mleka w gospodarstwach specjalistycznych, produkcja trzody chlewnej w gospodarstwach farmerskich, metody optymalizacyjne i modelowanie matematyczne w żywieniu zwierząt

Student uzyskuje 30 punktów ECTS w każdym semestrze, co stanowi łącznie 90 punktów na II stopniu studiów na kierunku Zootechnika.

Gdzie będziesz pracować po studiach?

Absolwent zootechniki jest przygotowany do pracy w administracji państwowej i samorządowej, w gospodarstwach rolnych i hodowlanych, w nadzorze hodowlanym i służbach inseminacyjnych, ośrodkach doradztwa rolniczego, a także bankach i firmach ubezpieczeniowych, przemyśle rolno-spożywczym, przemyśle paszowym oraz w przedsiębiorstwach zajmujących się obrotem zwierząt i produktami pochodzenia zwierzęcego, a ponadto w placówkach naukowo-badawczych, laboratoriach specjalistycznych, redakcjach wydawnictw rolniczych oraz w szkolnictwie.