Wielki Test Wiedzy o Klimacie

04.11.2022 Kategoria: Ogłoszenia

W czwartek, 3 listopada uczniowie wrocławskich liceów napisali Wielki Test Wiedzy o Klimacie. UPWr miał zaszczyt być partnerem tego wydarzenia wraz z Komisją Europejską i kibicować młodym ambasadorom naszej planety!

W konkursie zwyciężyła Maja Staniewicz z VIII LO - zwróciła uwagę na wysoki poziom testu, który stanowił wyzwanie, ale także stres, który wcale nie ułatwiał sprawy. Laureatka przyznała, że przygotowywała się, przeczytała materiały, ale nie spodziewała się wygranej. Jestem zaszczycona tym, że wygrałam, bo byli tu przecież najlepsi z najlepszych - mówiła Maja.

tpi20221103106.jpg
Wielki Test Wiedzy o Klimacie. Maja Staniewicz  Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Wyborcza.pl

W dogrywce o drugie miejsce zmierzyli się: Michał Biegaj z XII LO (zdobył drugie miejsce) i Marlena Stępkowska z V LO (zajęła trzecią pozycję).

tpi20221103104.jpg

Wielki Test Wiedzy o Klimacie. Michał Biegaj  Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Wyborcza.pl

tpi20221103101.jpg

Wielki Test Wiedzy o Klimacie. Marlena Stępkowska  Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Wyborcza.pl