Projekt GATHERS - przyszłość dla studentów Geodezji i Kartografii
24.01.2023
Kategoria: Projekty badawcze
Innowacyjna inicjatywa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
Jeśli jeszcze ktoś się waha, czy Geodezja i kartografia II stopnia to odpowiedni kierunek, ta informacja z pewnością pomoże w podjęciu decyzji. Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu rozpoczął się projekt GATHERS, który służy integracji technik geodezyjnych w celu monitorowania i modelowania deformacji powierzchni Ziemi i ryzyka sejsmicznego. W ramach projektu GATHERS zostaną sfinansowane miesięczne staże we Włoszech, Austrii lub Holandii.
To niepowtarzalna szansa na zdobycie doświadczenia w unikatowym projekcie, nie tylko w Polsce, ale i za granicą, pod okiem wybitnych specjalistów w dziedzinach teledetekcji, geoinformatyki oraz geodezji satelitarnej.
Ze strony UPWr projekt prowadzi Instytut Geodezji i Geoinformatyki. Dyrektor Instytutu, prof. dr hab. inż. Witold Rohm mówi, jaką szansą jest projekt dla magistrantów na kierunku Geodezja i kartografia.
“Projekt GATHERS ma na celu podniesienie doskonałości naukowej UPWr w trzech obszarach/ technologiach obserwacyjnych: GNSS, LiDAR i InSAR. W każdej z tych technologii pracujemy z najlepszymi specjalistami w Europie, i to wraz z nimi będziemy realizować prace magisterskie:
- GNSS we Włoszech z Uniwersytetem Lasapienza,
- LiDAR w Austrii z Uniwersytetem Technicznym w Wiedniu
- InSAR w Holandii
- z Uniwersytetem Technicznym w Delft
Każda z tych uczelni to europejska i światowa czołówka i realizacja pracy magisterskiej oraz stażu w tych ośrodkach to pozyskanie nowych unikatowych kompetencji. Mamy zaplanowane 3 prace magisterskie i 3 staże w ośrodkach zagranicznych. Co jest bardzo ważne, prace magisterskie są częścią większego projektu, zarządzanego i realizowanego w konsorcjum 4 uczelni. Wyniki są na bieżąco konsultowane z przedsiębiorcami w ramach spotkań B2B, realizowane są wspólne warsztaty, szkoły letnie i hacktony. Przystąpienie do pracy magisterskiej to dołączenie do zespołu naukowego projektu”.
Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie: http://www.gathers.eu/ oraz na stronie Instytutu Geodezji i Geoinformatyki i w specjalnie dedykowanym artykule.
Zachęcamy również do obserwowania profilu na Facebooku: Gathers_EU | Facebook
Aby mieć szansę uczestniczenia w projekcie i zostać studentem studiów II stopnia na kierunku Geodezja i kartografia, należy się zarejestrować w systemie IRK do 16 lutego!
Galeria zdjęć