Konkurs dla studentów architektury krajobrazu w Polanicy-Zdrój rozstrzygnięty!

04.07.2022 Kategoria: Ogłoszenia

Jeśli zastanawiacie się jeszcze nad tym, który kierunek studiów wybrać - poniżej możecie zobaczyć co ma dla Was w ofercie architektura krajobrazu.

Studenci architektury krajobrazu przygotowali koncepcje projektowe zagospodarowania terenu istniejącego Parku Leśnego oraz utworzenia nowego parku w Polanicy-Zdroju. Konkurs był zorganizowany przez Gminę Polanica-Zdrój we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu.

Konkurs i powstałe w jego ramach koncepcje projektowe są jednym z efektów porozumienia o współpracy między Gminą Polanica-Zdrój a Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu.

W konkursie wzięli udział Studentki i Studenci: Mateusz Bartczak, Aleksandra Błachnio, Bartosz Chabierski, Justyna Dendera, Sonia Dyla, Wiktoria Dzienniak, Aleksandra Fornalczyk, Aleksandra Gancarz, Agata Gibas, Patrycja Gierwatowska, Aleksandra Grzyb, Agnieszka Iwanowska, Jolanta Jasicka, Wiktoria Jaskólecka, Anita Jesionek, Klaudia Kaczmarek, Katarzyna Kazimierowicz, Tomasz Kot, Klaudia Kozak, Dominika Koziura, Katarzyna Krawczyszyn, Dorota Kukowska, Aleksandra Kwit, Magdalena Libera, Majka Malinowska, Martyna Maliszak, Wiktoria Moczulska, Julia Ochojska, Marta Pawlik, Zuzanna Sienkiewicz, Ewa Sierakowska, Gabriela Stroińska, Łukasz Wedler, Monika Wójcik, I roku studiów magisterskich kierunku „architektura krajobrazu” wykonali koncepcje projektowe w ramach ćwiczeń projektowych z przedmiotu „Zagospodarowanie turystyczne” w semestrze letnim roku akad. 2021/2022, pod kierunkiem dr inż. arch. Anny Bocheńskiej-Skałeckiej.

Jury konkursowe pod przewodnictwem Burmistrza Polanicy-Zdrój przyznało trzem zespołom projektowym nagrody:

I nagrodę w wysokości 6000PLN

Praca nr 425120 –„Leśna Struga”

• Gabriela Stroińska
  • Ewa Sierakowska
  • Julia Ochojska
  • Łukasz Wedler

II nagrodę w wysokości 4000PLN

Praca nr 564321 –„Enklawa Niedźwiedzia”

• Wiktoria Dzienniak
  • Dominika Koziura
  • Klaudia Kaczmarek

III nagrodę w wysokości 3000PLN

Praca nr 030729 –„Polanica Zachwyca”

• Sonia Dyla
  • Aleksandra Kwit
  • Patrycja Gierwatowska
  • Bartosz Chabierski

Planowana jest dalsza współpraca między UG Polanica-Zdrój i UPWr w obszarze zarówno działań dydaktycznych oraz naukowo-badawczych w najbliższym czasie.

Wystawę prac studenckich można oglądać w Pijalni Wód w Polanicy-Zdrój od 15 czerwca do końca wakacji. Ze zwycięskimi projektami możecie zapoznać się także klikając w nazwę projektu :)

Więcej możecie przeczytać na: