Inżynieria bezpieczeństwa

13.05.2024 Kategoria: Ogłoszenia
zdjęcie przedstawia uśmiechniętą osobę w kasku

Inżynieria bezpieczeństwa: twórz rozwiązania, zapobiegaj katastrofom!

Jesteś gotowy na wyzwania, które stawia przed Tobą przyszłość? Zawsze trzymasz rękę na pulsie, gotowy uniknąć szkody? A może zamiast ryzykować, wolisz obliczać ryzyko?

Kierunek, który chcielibyśmy dziś bliżej przedstawić to INŻYNIERIA BEZPIECZEŃSTWA, realizowany na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.

Co zyskasz?

• Umiejętności praktyczne: Studia na kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa na UPWr nie tylko dostarczają teoretycznej wiedzy, ale także umiejętności praktycznych niezbędnych do efektywnego radzenia sobie z rzeczywistymi problemami bezpieczeństwa. Będziesz miał okazję stosować swoją wiedzę w praktyce podczas zajęć laboratoryjnych i projektowych.
  • Sieć kontaktów branżowych: Uczelnia ma szerokie kontakty z firmami i instytucjami z branży bezpieczeństwa, co otwiera przed Tobą możliwość nawiązania cennych kontaktów zawodowych jeszcze podczas studiów. To może być kluczowe dla Twojej przyszłej kariery zawodowej.
  • Wyjątkową atmosferę naukową: UPWr to miejsce, w którym nacisk kładzie się nie tylko na zdobywanie wiedzy, ale także na rozwój osobisty i akademicki. Dzięki temu, oprócz solidnego przygotowania zawodowego, możesz także rozwijać swoje zainteresowania i pasje w licznych studenckich kołach naukowych.
  • Wsparcie kadry dydaktycznej: Na UPWr spotkasz się z doświadczoną kadrą dydaktyczną, która nie tylko przekaże Ci wiedzę, ale także służyć będzie wsparciem i doradztwem w drodze do osiągnięcia sukcesu akademickiego i zawodowego.

ib-02.png
Dlaczego warto wybrać ten kierunek?

• Wiedza na wagę złota: Szybki rozwój technologiczny wpływa na jakość naszego życia, ale jednocześnie stwarza nowe zagrożenia. Kierunek inżynieria bezpieczeństwa przygotuje Cię do skutecznego radzenia sobie z tymi wyzwaniami, ucząc rozpoznawania i minimalizowania ryzyka.
  • Potrzeba w społeczeństwie: Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego z nas. W obliczu coraz bardziej złożonych zagrożeń, specjaliści od bezpieczeństwa są coraz bardziej poszukiwani.
  • Zróżnicowany program studiów: Program studiów obejmuje przedmioty dotyczące bezpieczeństwa wszystkich elementów systemu Człowiek-Technika-Środowisko. To oznacza, że poznasz szeroki zakres narzędzi i strategii, które pomogą Ci być gotowym na różnorodne wyzwania.
  • Perspektywy zawodowe: Według najnowszych analiz rynku pracy, eksperci ds. bezpieczeństwa są wymieniani wśród najbardziej perspektywicznych zawodów. Wybierając ten kierunek, otwierasz drzwi do stabilnej i satysfakcjonującej kariery.
  • Ponadto absolwenci inżynierii bezpieczeństwa na UPWr są przygotowani do zadań w zakresie analizy ryzyka, monitorowania zagrożeń oraz zapobiegania katastrofom obiektów technicznych. Potrafią również ograniczać straty spowodowane katastrofami ekologicznymi i przemysłowymi, oraz zmniejszać negatywne skutki środowiskowe będące następstwem takich katastrof.
  • Po inżynierii bezpieczeństwa na UPWr możesz znaleźć zatrudnienie w sektorze bezpieczeństwa produkcji żywności czy bezpieczeństwa i higieny pracy.

Wybierając kierunek inżynieria bezpieczeństwa na UPWr, zyskujesz nie tylko solidne wykształcenie, ale także niepowtarzalne doświadczenie, które będzie fundamentem Twojej przyszłej kariery. To szansa, której nie warto przegapić!

Po więcej informacji zapraszamy na stronę.

Jeśli szukasz informacji o innych kierunkach, zajrzyj do pozostałych aktualności lub na stronę.