Certyfikat doskonałości kształcenia dla weterynarii na UPWr!

17.02.2022 Kategoria: Studenci

Nasza weterynaria od lat otrzymuje najlepsze noty od Państwowej Komisji Akredytacyjnej, po ocenie przeprowadzonej w roku ubiegłym nie mogło być inaczej. Tym razem dydaktyka realizowana przez Wydział Medycyny Weterynaryjnej została wyróżniona dodatkowo Certyfikatem Doskonałości Kształcenia.

Jednostka otrzymująca takie wyróżnienie musi spełnić szereg kryteriów, o których więcej możecie przeczytać tutaj. Natomiast niezbędna jest dbałość o cały proces kształcenia, o czym wspomina prof. Stanisław Dzimira, Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej  Eksperci Polskiej Komisji Akredytacyjnej podkreślili również dobre praktyki wobec studentów, wsparcie ich nie tylko w zdobywaniu wykształcenia i zawodu, ale i wejściu na rynek pracy

Zdaniem ekspertów PKA studenci otrzymują na Wydziale kompleksowe wsparcie, uczelnia działa w tym zakresie systematycznie i adekwatnie do indywidualnych potrzeb każdego ze studentów. Jest to nie tylko stworzenie warunków umożliwiających studiowanie na zasadzie równych szans, ale także możliwość rozwoju w studenckich kołach naukowych, samorządzie i organizacjach oraz zrzeszeniach studenckich, z których studenci bardzo aktywnie korzystają, m.in. organizując konferencje, zarówno krajowe jak i międzynarodowe, a także uczestnicząc w wymianach, prowadząc badania i zdobywając doświadczenie zawodowe oraz kontakty naukowe i branżowe.

Certyfikat Doskonałości Kształcenia dla naszej weterynarii to nie tylko powód do radości i satysfakcji, ale też uznanie pracy i zaangażowania wszystkich, dzięki którym go dostaliśmy. To efekt podejmowanych na wydziale działań, firmowanych przez zespół prof. Krzysztofa Kubiaka, dziekana w latach 2012-2020. Teraz pracujemy na kolejną ocenę, która czeka nas za cztery lata – podkreśla profesor Dzimira, dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w kadencji 2020-2024.