Adaptacje do zmiany klimatu

26.06.2024 Kategoria: Ogłoszenia

Adaptacje do zmiany klimatu - Kształtuj przyszłość, działaj już dziś!

Marzysz o tym, aby mieć realny wpływ na przyszłość naszej planety? Zmiana klimatu to wyzwanie, które stoi przed całym światem, ale Ty możesz być częścią rozwiązania! Na kierunku adaptacje do zmiany klimatu na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu nauczysz się, jak przekształcić swoją pasję w konkretne działania, które przyniosą korzyści naszej planecie i społeczeństwu.

Dlaczego warto studiować adaptacje do zmiany klimatu?

• Praktyczne podejście: nasz program to nie tylko teoria. Studia mają charakter praktyczny, a podczas 6-miesięcznych praktyk zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe, które pozwoli Ci wyróżnić się na rynku pracy;
  • Nowoczesne technologie: opanujesz narzędzia GIS oraz innowacyjne technologie analiz środowiskowych, które są kluczowe w adaptacjach do zmiany klimatu;
  • Interdyscyplinarne wykształcenie: zdobędziesz wiedzę z zakresu inżynierii środowiska, energetyki, geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarki przestrzennej, dzięki czemu będziesz mógł/mogła pracować w różnych sektorach gospodarki.

azk_obszar_roboczy_1.png

Gdzie możesz pracować po studiach?

Po ukończeniu kierunku adaptacje do zmiany klimatu otworzą się przed Tobą szerokie możliwości kariery w różnych sektorach, takich jak:

• Firmy konsultingowe – doradztwo w zakresie adaptacji do zmiany klimatu;
  • Przedsiębiorstwa zrównoważonej gospodarki – tworzenie i rozwijanie własnych firm nastawionych na ekologiczne rozwiązania;
  • Technologie adaptacyjne – praca przy produkcji i wdrażaniu innowacyjnych technologii służących adaptacjom do zmiany klimatu;
  • Administracja państwowa i samorządowa – kształtowanie polityk i strategii adaptacyjnych;
  • Organizacje pozarządowe i edukacja ekologiczna – praca na rzecz zwiększania świadomości ekologicznej społeczeństwa;
  • Firmy szkoleniowe – prowadzenie szkoleń z zakresu adaptacji do zmian klimatu;
  • Biura projektowe i planistyczne – tworzenie projektów i planów dostosowanych do nowych wyzwań klimatycznych.

Wybierz kierunek adaptacje do zmiany klimatu na UPWr i przygotuj się do wyzwań jutra! Razem z nami nauczysz się, jak przekształcać swoje pomysły w działania, które mają znaczenie. Dołącz do nas i bądź częścią pokolenia, które nie tylko mówi o zmianach, ale aktywnie je realizuje!

Po więcej informacji zapraszamy na stronę lub do przesłuchania audycji.

Jeśli szukasz informacji o innych kierunkach, zajrzyj do pozostałych aktualności lub na stronę.