Zarządzanie i inżynieria produkcji I inż.

dla maturzystów
Stacjonarny
Rekrutacja letnia

ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI, STUDIA STACJONARNE I STOPNIA

Czas trwania: 3,5 lata (7 semestrów)

Uzyskany tytuł zawodowy: inżynier

Limit miejsc*: 80 osób

Potrafisz skutecznie zarządzać nie tylko swoim wolnym czasem, ale również innymi ludźmi i zespołami? Wiesz jak odpowiednio zorganizować pracę? Nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych? Wiele pytań, jedna odpowiedź: na UPWr wszystkiego Cię nauczymy! Nasi doświadczeni wykładowcy wykwalifikują Cię we wszystkich niezbędnych zagadnieniach związanych  z ZARZĄDZANIEM I INŻYNIERIĄ PRODUKCJI. W toku studiów nauczymy Cię jak odpowiednio zarządzać procesami produkcyjnymi, organizować i zarządzać personelem oraz koordynować pracę zespołów. Podczas zajęć zyskasz możliwość udziału w realizacjach oraz wdrażaniu prac badawczych i rozwojowych, dotyczących innowacji technologicznych i organizacyjnych. Mikro i makroekonomię mamy w małym palcu i chętnie Ci ją przekażemy, a w połączeniu z wiedzą dotyczącą zarządzania i marketingu, SAP i „Lean” zrobimy z Ciebie prawdziwego specjalistę! Wybierz kierunek ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI i zarządź prawdziwe zmiany w swoim życiu!

Student podczas studiów na kierunku ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI uzyskuje kompleksową wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych (mikroekonomia, makroekonomia, zarządzanie, marketing itp.) oraz technicznych. Jest przygotowany do realizacji projektów z zakresu organizacji produkcji oraz pracy, a także określaniem wpływu produkcji na środowisko przyrodnicze.

Nauka na pierwszym roku studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji to zapoznanie się z przedmiotami podstawowymi (np. chemia, fizyka, matematyka), z zakresu ekonomii (np. mikroekonomia, makroekonomia, zarządzanie, finanse i rachunkowość w rachunku kosztów dla inżynierów) oraz z przedmiotami technicznymi jak np. mechanika i wytrzymałość materiałów.

Drugi rok studiów to dalsze zgłębianie wiedzy z zakresu ekonomii (np. elektrotechnika i elektronika, logistyka w przedsiębiorstwie) oraz przedmiotów technicznych jak np. projektowanie inżynierskie i grafika inżynierska, procesy produkcyjne.

III rok

Na trzecim roku studenci wybierają temat pracy inżynierskiej. Poza tym realizują przedmioty typowo inżynierskie jak np. automatyzacja i robotyzacja produkcji oraz z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, jak np. zarządzanie jakością w agrobiznesie. Dodatkowo student zapoznaje się z podstawowymi wiadomościami z zakresu produkcji rolniczej na przedmiotach: technologie produkcji roślinnej i technologie produkcji zwierzęcej.

IV rok

Ostatni semestr studiów to finalizowanie pracy inżynierskiej oraz realizacja przedmiotów fakultatywnych z zakresu eksploatacji systemów technicznych czy też organizacji pracy i zarządzania personelem.

W trakcie studiów I stopnia absolwent uzyska łącznie 210 punktów ECTS.

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji przygotowują do zarządzania procesami produkcyjnymi, organizowania i zarządzania personelem oraz koordynowania prac zespołów pracowniczych, a także do udziału w realizacji oraz wdrażaniu prac badawczych i rozwojowych, zwłaszcza dotyczących innowacji technologicznych i organizacyjnych. Absolwent jest przygotowany do doradztwa technicznego i organizacyjnego w zakresie inżynierii i organizacji produkcji rolniczej w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach związanych z inżynierią produkcji rolniczej, a także w jednostkach projektowych i doradczych z zakresu inżynierii produkcji oraz w jednostkach gospodarczych i administracyjnych.

* ustalony limit miejsc na I rok na dany kierunek studiów w roku akademickim 2023/2024